• 25 / Únor 2021
  • Mgr. Jan Blabla

Pojištění realitních zprostředkovatelů


Minulý rok vešel v účinnost nový zákon o realitním zprostředkování, podle kterého vznikla povinnost sjednat pro výkon realitní činnosti pojištění profesní odpovědnosti. Realitní zprostředkovatel musí být pojištěn po celou dobu výkonu činnosti.

Zákon ustanovuje dvě kategorie:

  • Osoba jednající jménem realitního zprostředkovatele s limitem minimálně 1,75 mil. Kč
  • Realitní zprostředkovatel s limitem minimálně 3,5 mil. Kč

Úplně znění zákona č. 39/2020 Sb. naleznete ZDE

Co pojištění kryje?

Profesní pojištění Vás ochrání pro případ odpovědnosti za újmu způsobenou porušením právní povinnosti spočívající v chybě nebo opomenutí při zprostředkovatelské realitní činnosti ve smyslu nového realitního zákona č. 39/2020 Sb.

Na kolik pojištění vyjde?

Cena se odvíjí především dle ročního obratu a případných připojištění nad rámec zákona. Individuální kalkulaci Vám připravíme na míru.

Přehled nabídek jednotlivých pojišťoven, které nabízí pojištění profesní odpovědnosti:

Pojďme si rozebrat nejzajímavější nabídky:

Maxima nabízí nejnižší cenu jak pro realitní zprostředkovatele, tak pro osoby jednající jménem realitního zprostředkovatele. Lze doporučit všem, kteří chtějí splnit zákonnou povinnost za nejnižší možnou cenu. Spoluúčast je nastavena na 1% z pojistného plnění, min. 5.000 Kč. Navíc přidává pojištění škody na převzatých dokladech a pojištění obecné odpovědnosti podnikatele.

Direct zaujme stále dobrou cenou a kvalitním dlouhodobě nabízeným produktem na pojištění odpovědnosti podnikatele. Pojištění se řídí léty prověřenými pojistnými podmínkami s doplněním profesní odpovědnosti realitního zprostředkovatele. Spoluúčast je fixní 5.000 Kč. Navíc je zahrnuta odpovědnost za věci vnesené a odložené a obecnou odpovědnost podnikatele. Velkou výhodou je rychlá a on-line komunikace s pojišťovnou a také přehledná smlouva s certifikátem o uzavření pojištění.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) jako jedna z velkých pojišťoven nabízí velmi zajímavou cenu pro poloviční limit. Spoluúčast je fixní 5.000 Kč. Navíc je zahrnuta obecná odpovědnost podnikatele. ČPP umí pod jednu smlouvu zařadit s.r.o. a samostatně podnikajícího jednatele – nemusíte mít dvě smlouvy, ale vše zvládnete na jedné bez přirážky.

Kooperativa jako jedna z největších pojišťoven na trhu nabízí zajímavou cenu pro plný limit. Spoluúčast je fixní 5.000 Kč. Obecnou odpovědnost umí zahrnout – ale za přirážku
Dále se zaměřuje na zprostředkovatele, kteří mají jen pár obchodů ročně a obrat do 250.000 Kč. Zde má cenu 1.596 Kč ročně pro poloviční limit nebo 2.025 Kč pro plný limit.

V případě jakýkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat, probereme s Vámi vhodné nastavení a vybereme nejlepší řešení pro Vaše podnikání. Zajistíme pro Vás:

  • rychlý proces sjednání a správa pro následná pojistná období
  • nastavení pojištění tak, aby vyhovovalo zákonu pohlídáme za vás
  • jednoduše zahrneme i pojištění budov, vybavení kanceláře i odpovědnost
  • zašleme potvrzení o splnění zákonné povinnosti pro MMR
  • pomoc v případě řešení pojistných událostí
  • individuální cenu pro realitní kanceláře

Copyright© 2017. Společnost finančních poradců PAFIN. Všechna práva vyhrazena.